Přidej inzerát k těm stávajícím,
kterých tu je už 3369Novinka

10.06.2015

Jak spát lépe v létě?Zobrazeno 1668x

Vysoké teploty, přílišné světlo, hluk, to vše v létě znepříjemňuje spaní. Zjistěte tipy pro tvrdé letní spaní! Ráno vás čeká důležité obchodní jednání, a tak jdete spát dříve? Nicméně kvůli příšernému horku, hluku z ulice a pozdnímu stmívání se jen tak převalujete v posteli a oka nezamouříte? Poradíme, co s tím!

Přílišné horko

Největším problémem letních nocí je kombinace horka a vlhkosti, proto je ideální zastínit přes den okna, aby se vaše bydlení zbytečně nevyhřívalo. Využijte markýzi, rolety a okna nechávejte přes den zavřená, teplo tak nebude moci dovnitř. Přes noc naopak otevřete dveře dokořán a nechte proudit chladný vzduch. Teplotu v ložnici sníží také přenosný větrák a na něm položený plastová krabice s ledem nebo namočené prostěradlo pověšené přes ventilátor. Nezapomeňte povléct rovněž prostěradlo Jersey, které také příjemně chladí. Tip! Povlečení flanel vyměňte za lůžkoviny ze saténu. Pomáhá také studená sprcha před ulehnutím, kapičky vody neutírejte, nechte samovolně uschnout. Při skutečném horku pak pomohou bavlněné ponožky namočené ve studené vodě a spánek bez pyžama a levné krepové povlečení.

Přílišný hluk

Letní noci jsou o mnoho hlučnější vinou mnoha zahradních párty a grilovaček v sousedství. Zavřít okna může být možnost, ovšem tak přijdete o chladný vánek. Možností jsou tedy špunty do uší nebo klidná hudba. Pokud si pustíte relaxační zvuky moře nebo deště, vaše uši se automaticky přeladí na hudbu a přestanou vnímat rušivé zvyky zvenku.

Příliš světla

Delší dny a kratší noci mohou být na jednu stranu fajn, člověk toho více stihne. Ale na tu druhou, když přijde čas jít do postele, stále ještě není úplná tma. Zatáhněte rolety, žaluzie a pokuste se eliminovat světlo i ve vaší domácnosti. Televize, počítač, mobilní telefon svítí světlem, který je podobný tomu dennímu a mozek se tak automaticky přepne do aktivního režimu, spánek pak ne a ne přijít. Pomoci může i maska na oči. Spíte dobře?

Zpět na hlavní stránku novinek

 Přidej se k nám na Facebooku

Spolupracujeme: